Otevírací doba
květen - září:
otevřeno denně od 10:00 do 18:00

říjen - duben zavřeno
zakaz vstupu psu

Do obory je vstup se psy zakázán.

Krmení jelenů a ukázky dravců
květen, červen a září jsou ukázky o víkendech a svátcích ve 12:00 a 15:30

červenec a srpen je krmení a ukázka každý den kromě pondělí ve 12:00 a 15:30
  • Vstupné: dospělí - 50 Kč; děti, studenti, důchodci - 40 Kč; ZTP, děti do 3 let - zdarma
  • V areálu je bufet s širokou nabídkou občerstvení
  • Kudy se k nám nejlépe dostat
  • Stránky zámku Žleby
Užitečné informace

Smysly zvířat pro ZŠ a MŠ

smysly zvirat

Nový program v záchranné stanici pro základní a mateřské školy. Představíme zvířata, která žijí všude kolem nás. Díky přednášce si děti budou uvědomovat jejich přítomnost a budou moci obdivovat jejich úžasné schopnosti. Více na: Smysly zvířat

Navštivte náš facebook

facebook

Na našich facebook stránkách Obora Žleby najdete aktuální obsah o dění v oboře, příspěvky ostatních uživatelů a fotografická alba pořízená v oboře.

Naše záchranná stanice

facebook

Přečtěte si také o zachráněných zvířatech a provozu naší záchranné stanice na stránkcách www.zachrannastanicelipec.cz

Vstupné

Dospělí 50,- Kč
Děti (3 – 15 let) 40,- Kč
Studenti 40,- Kč
Důchodci 40,- Kč
ZTP zdarma

Informace pro školy

Program pro školy

Převážně v zimních měsících provádíme pro žáky základních a mateřských škol přednášky o významu dravců, sov i jiných predátorů v přírodě.

Přednáška je doplněna ukázkou přeletů dravců a sov v těsné blízkosti dětí, což velmi pomáhá k udržení jejich pozornosti. Pro větší názornost dětem také dravce půjčujeme na ruku nebo k nim dravec přímo přilétá. Program je doplněn ukázkou vajec dravců a sov, předvádíme i pomůcky k výcviku a potřeby pro vypouštění dravců do přírody. Program může být prováděn venku na louce nebo na školním hřišti a v případě špatného počasí i v tělocvičně nebo větší učebně.

Program je délkou a obsahem upraven podle věku žáků. Cena na jednoho žáka činí 30 Kč. Je-li ve škole méně než 100 dětí, je celková cena programů 3000 Kč. Délka programu je 35 minut pro mateřské školy, pro základní školy 45 minut. Maximální počet je 150 dětí na jednu přednášku.

Tento program můžeme také předvést na táborech, městských slavnostech (možno v dobových kostýmech) a na dalších akcích. Při těchto akcích je ale třeba předem telefonicky domluvit podrobnosti ohledně místa konání, jelikož prostor pro ukázku dravců nesmí být v blízkosti sloupů vysokého napětí, frekventované silnice apod.

Pokud máte zájem objednat si přednášku pro Vaši školu, kontaktujte nás.

Školní výlety v oboře

V měsících květnu a červnu každoročně připravujeme pro děti ze základních a mateřských škol program školních výletů. Tento program se odehrává v celém areálu obory Žleby, a to za každého počasí.

Děti po vstupu do obory shlédnou areál a zvířata chovaná v oboře, poté jsou posazeny na lavičky, kde zblízka uvidí mláďata zvířat odchovaná v daném roce, poté se odeberou pod zastřešené posezení, kde na ně čeká program lukostřeleckého představení, na který navazuje turnaj v lukostřelbě pro děti a na závěr je odměněn nejlepší lukostřelec. Po tomto představení mají děti přestávku, kdy si mohou vzít krotkého dravce na ruku a nebo koupit suvenýry, pohledy v pokladně nebo nějakou dobrotu k jídlu v místním kiosku. Program pak pokračuje krmením bílých jelenů, které mohou děti pozorovat na vzdálenost cca 10 metrů. Dále děti posadíme na lavičky, kde uvidí v letu dravce a sovy při ukázce jejich výcviku. Po této ukázce program končí, ale děti mohou zůstat v areálu jak dlouho chtějí.

Délka celého programu je 2 – 3 hodiny. Program je nutné závazně objednat v cestovní kanceláři MACEK v Nasavrkách.

Sokolnická ukázka

Nabídka pro televizi a film

Již od roku 1996 spolupracujeme s různými televizními štáby při přípravě dokumentárních a jiných filmů. Naše práce spočívá v možnostech přiblížit dravce nebo sovu před kameru co nejblíže, a to v jakémkoliv prostředí. Pro toto jsou vhodná zvířata z ukázkové obůrky, která jsou velmi krotká. Pracovali jsme pro Českou televizi při některých hraných filmech, ale převážně se věnujeme filmům dokumentárním. Nejvíce spolupracujeme s rakouskou televizí ORF společností Universum a to při dokumentech: Grüne Inseln im steinernen Meer, Nationalpark Hohe Tauren a Im Reich des Steinadlers. V roce 2007 jsme s naším supem africkým – Nelsonem natáčeli scému do filmu Libuše a v roce 2008 další scénu do amerického filmu..

Pokud máte zájem zúčastnit se některého z dalších fotokurzů, kontaktujte nás.

Bližší informace a objednávky programů:

Jan Kuchynka: tel. +420 774 268 224, e-mail: obora.zleby@seznam.cz