Kudy k nám

Obůrka se nachází v obci Žleby (Středočeský kraj) asi 10km od města Čáslav.

Jak se k nám dostat z parkoviště pod zámkem? Postavte se čelem k zámku a dejte se po parkovišti doprava. Na konci parkoviště je odbočka do zámeckého parku (vlevo). Zhruba po 200 metrech po pěšině dorazíte ke kamennému tunelu, za ním se dejte stále rovně, mírně do kopce. Nahoře na rozcestí stojí strom, zde se dáte vlevo po dřevěném mostě. Po pravé ruce již míjíte obůrku, rovně po cestě je po 100 metrech vstupní brána.

Ze zámku? Dřevěnou zámeckou branou se dáte rovně, po 50 metrech odbočíte vlevo po dřevěných schodech, dále dolů po stezce a před mostem doleva průchodem v kamenné zdi a na dalším rozcestí doprava, mírně do kopce. Nahoře na rozcestí stojí strom, zde se dáte vlevo po dřevěném mostě. Po pravé ruce již míjíte obůrku, rovně po cestě je po 100 metrech vstupní brána.

Z náměstí? Zde máte v zásadě dvě možnosti, buď podél silnice směrem na Čáslav (na západ) na parkoviště a poté jako “z parkoviště”, nebo zadní cestou z náměstí tak, že máte zámek stále po pravé ruce, u kamenné věžičky po schůdcích vpravo a dále po trase jako “ze zámku”.

Mapa

Souřadnice zelené šipky na mapce jsou přímo souřadnice vstupní brány obůrky.


Zvětšit mapu